ZAWARTOSC KOSZYKA

Wartość Twoich zakupów:

0 PLN

Kategorie

Artykuły


Alicja Resich-Modlińska

Urodziła się 30 stycznia 1953 roku w Krakowie. Jest znaną polską dziennikarką, prezenterką telewizyjną, publicystką i tłumaczką. Jest absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją pracę w mediach rozpoczęła w radiowej Trójce. Przygotowywał w niej audycje. Prowadziła m.in. wspólnie z Wojciechem Mannem program „Wywiady spod estrady” a także była związana z satyrycznym programem „Nie tylko dla orłów”. Pracowała również w Radiu Zet oraz w Radiu PIN.

Szerokiej publiczności jest jednak najbardziej znana jako prowadząca jednego z pierwszych polskich programów telewizyjnych, realizowanych w konwencji Talk-Show - „Wieczór z Alicją”. Program ten nadawany był w telewizji publicznej. Później, gdy w Polsce zaczęły się pojawiać potężne telewizje publiczne, Alicja najpierw przygotowywała wspólnie z Wojciechem Cejrowskim, w stacji RTL7, program „Piękny i bestia”, a następnie prowadziła w telewizji Polsat program „Zerwane więzi”.
Obecnie zajmuje się głównie pracą w gazetach. Była m.in. redaktorką naczelną tygodnika Gala. Współpracowała również z wieloma innymi pismami, głównie jednak były to pisma dla kobiet – Elle, Sukces, Antena i Uroda.
W życiu prywatnym, Alicja Resich – Modlińska jest dwukrotną mężatką. Jej pierwszym mężem był Stanisław Modliński, z którym ma córkę, Katarzynę (ur. 1984) i syna, Rafała (ur. 1981). Jej drugim mężem jest od 2007 roku Krzysztof Jordan
  • Alicja
  • Kobieta
  • Cechy damskie
  • Uniwersalne