ZAWARTOSC KOSZYKA

Wartość Twoich zakupów:

0 PLN

Kategorie

Artykuły


Alicja Bachleda – Curuś

Alicja Bachleda – Curuś obecnie jest przede wszystkim znana z nieudanego związku z aktorem Colinem Farrellem. Najpierw wszystkie polskie media zachwycały się faktem, że polska dziewczyna najprawdopodobniej weźmie ślub z jedną z największych gwiazd światowego kina, potem że będzie miała z nim dziecko, a na koniec, szeroko komentowali ich rozstanie. Przez to wszystko, bardzo często zapomina się o jej prawdziwych osiągnięciach.

Alicja urodziła się w 1983 roku w miejscowości Tampico w Meksyku. Jest to związane z faktem, że jej ojciec – Tadeusz Bachleda – Curuś – jest geologiem i z racji tego iż właśnie tam akurat pracował, mała Ala, kilka pierwszych miesięcy swojego życia, również spędziła w słonecznym Meksyku.
Pierwsze artystyczne sukcesy odnosiła jako piosenkarka. Była laureatką bardzo wielu polskich festiwali piosenki dziecięcej. Zdobyła m.in. I miejsce na festiwalu w Krakowie (1994), Grand Prix na festiwalach w Częstochowie (1994) i Tucholi (1996), Główną Nagrodę na przeglądzie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii poezji śpiewanej w Krakowie (1997), I Nagrodę na Festiwalu Piosenki Angielskiej "Eurosong" w Krakowie (1997) oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie (1998).
Wielokrotnie reprezentowała Telewizję Polską na festiwalach zagranicznych: w Chorwacji (1995), w Niemczech (1995), w Bułgarii (1995), we Włoszech (1996) i na Łotwie (1996). Występowała też na koncertach UNICEF-u w Sali Kongresowej w Warszawie. W 1995 r. została uznana za najbardziej uzdolnioną solistkę dziecięcą roku (Grand Prix TVP1 – Tęczowy Music Box). Udało jej się nawet nagrać kilka teledysków. W roku 2001 ukazała się również jej solowa płyta zatytułowana „Klimat”. Jednak, nie licząc, zapełnionych sukcesami lat dzieciństwa, Alicji nie udało się na stałe zaistnieć na polskiej scenie muzycznej.
Dużo lepiej idzie jej kariera filmowa. Co prawda póki co, nadal jest kojarzona głównie z roli Zosi, w ekranizacji „Pana Tadeusza”, w reżyserii Andrzeja Wajdy, jednak ciężko jest się oprzeć wrażeniu, że nieudany związek z Colinem sprawił, iż oto nagle zwróciło na nią uwagę wielu hollywoodzkich producentów filmowych.
Na najbliższe dwa lata zaplanowane są już jednak aż trzy premiery, w których będziemy mogli znów ujrzeć śliczną Alicję. Najpierw, w lutym 2012 roku, zagra rolę niemieckiej malarki w filmie „Absinthe Drinkers” a rok później będzie występowała w filmach „11 września 1683” oraz „Girl is in trouble”. My oczywiście życzymy jak największych sukcesów i mamy nadzieję, że nasza rodaczka na stałe zadomowi się w Hollywood.
  • Alicja
  • Kobieta
  • Cechy damskie
  • Uniwersalne