ZAWARTOSC KOSZYKA

Wartość Twoich zakupów:

0 PLN

Kategorie

Artykuły


Alicja Janosz

Urodziła się w 1985 roku w Pszczynie, niewielkim miasteczku w województwie śląskim. Na scenie tak naprawdę występuje od 8 roku życia, jednak prawdziwą karierę muzyczną rozpoczęła w 1999 roku, od występu w musicalu „Piotruś Pan”. Rok później osiągnęła swój pierwszy ogólnopolski sukces zwyciężając w programie Szansa na sukces w telewizyjnej „Dwójce”. Zaśpiewała w nim piosenkę z repertuaru Kayah pt „Prawy do lewego”.

Prawdziwa sława miała jednak dopiero przyjść. Dwa lata później oczarowała swoim głosem całą Polskę, dzięki czemu udało jej się wygrać pierwszą edycję programu Idol. Był to tak naprawdę pierwszy tak popularny program tego typu w naszym kraju a wyczyn ten wydaje się jeszcze większym sukcesem, gdy uświadomimy sobie, że Alicja pozostawiła za sobą, w pokonanym polu m.in. Ewelinę Flintę, Szymona Wydrę, Tomasza Makowieckiego, czy też Anie Dąbrowską. Ten wyczyn pozwolił jej na wydanie swojej pierwszej i jak do tej pory ostatniej solowej płyty pt „Ala Janosz”. Płyta, z nakładem ponad 30 tysięcy, szybko uzyskała status złotej. Rok później, w 2003, wzięła udział w konkursie World Idol, w którym walczyła o tytuł "światowego idola 2004". Ostatecznie zajęła 8. miejsce na 11 pozycji.
W roku 2004, próbowała bezskutecznie wygrać polskie eliminacje do festiwalu Eurowizja. Zajęła w nich jednak dopiero czwarte miejsce. Rok później wystąpiła gościnnie na solowej płycie gitarzysty zespołów Hey i Indios Bravos – Piotra Banacha. Potem przez kilka miesięcy prowadziła listę przebojów w telewizyjnej stacji muzycznej 4funtv. Obecnie jest wokalistką zespołu HooDoo Band, którego perkusista jest jej mąż Bartosz Niebielecki.
Ostatnio bardzo głośna jest plotka, że Alicja Janosz ma w planach wydanie również swojej drugiej płyty solowej. My oczywiście Ali, jak zresztą wszystkim innym Alicjom również, życzymy z całego serca powodzenia i dalszych sukcesów estradowych.
  • Alicja
  • Kobieta
  • Cechy damskie
  • Uniwersalne